ยินดีต้อนรับครับ

ขอแนะนำให้ทุกท่าน สมัครสมาชิก เพื่อป้องกันการแอบอ้างชื่อครับ

Mark Mafia

• ได้รับไม้ง้างปากแล้วนะครับ ขอบคุณมากครับ
    ขอบคุณจ้าดนักครับ ผมคนเมืองครับ แต่บะเดี่ยวมาอยู่ตี่สมุยเพ้ครับ
  • ขอบคุณโตยคนคับ ผ๋มก่อได้แล้วเหมือนกั๋น พร้อมกับพวงขะแจ๋แห๋มสองอัน เสียดายบ่อมีสีขาวเลยได้สีฟ้า มั๋นบะหมีลายตั๋วหนังสือ pitbullzone เอามาปั่นราคาถ้าจะบ่าได้ เลยต้องเอาไว้งัดปากขี้เหล่าตุ่มบ้านอย่างเดียว :o034:
  • 55555 ใจ้ผิดประเภทก่อน่ะแค่งัดบ่ะเป๋นหยัง จะไปเอาไปตี๋ปากไผละกั๋น5555555
  • เป๋นไอเดียตี้ดีคับ เอาไว้หวดปากขี้เหล้า 555 :o034:
  • :063: :m33: :o028:
  • มีก่าคนเมียง อู้กัน 2 คน :o027:
  • เนี้ยเป๋นข้อดีของคนเมือง อู้ได้ คนภาคอื่นอู้บ่ะได้ 55555
  • ผมก็คนเมืองครับ ผมอยู่เจียงฮายครับ แล้วอ้ายอยู่ตี้ไหนครับ ผมจื้อหนุ่มครับ แต่มาเหียนตี้กรุงเทพครับ ^:)^
  • จื่ออาร์มครับ เกิดเจียงใหม่ ใหญ่พัทยา บะเดี่ยวอยู่ตี่สมุยคับ เจียงฮายอำเภอหยัง???
  • อ.เวียงเชียงรุ้ง ต.ทุ่งก่อ บ.โป่ง ครับ
  • บ้านตี่เจียงฮายอ้ายอยู่ตี่ อ.เวียงป่าเป้า ต.แม่เจย์ดีใหม่ บ้านโป่งน้ำฮ้อน
  • ตึงอู้บ่ะได้แต่ก้อเข้าใจ๋เน้อ ว้าสู่เขาอู้อิหยังกั๋น

ขออภัยด้วยครับ ผมเกิดที่ใต้ ไปทำงานที่เชียงใหม่ 5 ปี มีนาคม 2550 - มีนาคม 2555 พักแถวซายูริครับ
    ตอนนี้กลับใต้มาหาเงินครับ เดี๋ยวไปปักหลักที่นู่นครับ
    ฝากเนื้อฝากตัวด้วยครับ กำลังหาเรื่องจะเป็นเขยเชียงใหม่ครับ ขอบคุณครับ
  • ครับ พยายามเข้าครับ ตอนนี้ผมก็มาตั้งรกรากอยู่ที่สมุยนี่6ปีครับ แต่แหลงใต้ไม่ได้อ่ะ แต่ก็ฟังพอรู้เช่นกันครับ
    ยินดีครับ
  • อู้กั๋นแต๊ว่าเน่อ คนเมืองหมู่นี่ คนอื่นเปิ้นอ่านแล้วงงนาคับ :o034:
  • @ArMlunatic อยู่ตำบลอะไรครับ ที่สมุย เมื่อประมาณปี 2549 ผมก็เคยไปอยู่ชั่วคราวที่สมุย ต.บ่อผุด ประมาณเดือนกว่าครับ
  • @minoriorange บ้านที่พักอยู่ บ้านบางรักษ์ ที่ทำงาน หาดเฉวง ต.บ่อผุดครับ
    @the_Door ขอสุมาเตอะ(ขอโทษนะ)ครับ เปิ้น(เค้า)คงบ่ะ(ไม่)งง กั๋นเต้าใดหรอก(กันเท่าไหร่หรอก) มันก่ออย่างเดียวกับภาษาก๋างเนอะ(มันก็คล้ายๆภาษาภาคกลางนะแหละ)